Producenci
Candleberry

Magia świec zapachowych kryje się w rzemieślniczej tradycji ich wytwarzania oraz intensywności woni, która wprowadza do domu niepowtarzalny nastrój. Potwierdza to rodzinna marka z Kentucky: Candleberry, która już od kilkudziesięciu lat dostarcza świece o najmocniejszym zapachu na rynku.

Przy rodzinnym stole

Historia marki Candleberry Company® Story sięga 1981 roku. Wyobraź sobie typowy amerykański, rodzinny dom, w miejscowości Frankfort, w stanie Kentucky. Co wieczór rodzina Fowlerów: Ernie i Jan, a także ich dzieci Lisy oraz Neil siadają przy wspólnym stole, przy świecach snując plany na przyszłość, rozmawiając o swoich marzeniach, wspomnieniach i ambicjach. Tak się składa, że do rodziny należą sklepy detaliczne, w których są sprzedawane różne produkty, w tym pachnące świece. I dziwnym trafem najlepiej sprzedają się te ostatnie. Przypadek? Jan i Ernie mają na ten temat inne zdanie.

Rozpoczyna się rodzinne poszukiwanie nowego, oryginalnego pomysłu na biznes. Świeczki zapachowe dostępne na rynku w latach 80. mają poważny mankament: aromat kumuluje się jedynie w górnej części. Gdy świeca pali się dłużej, traci zapach i wydziela zdecydowanie zbyt dużo dymu, a przecież nie o to chodzi, gdy zależy nam na wytworzeniu odpowiedniego nastroju w sypialni czy salonie. W głowach Fowlerów pojawia się pewien pomysł.

Dynamiczny rozwój marki

Rodzina Fowlerów przekuwa obserwacje w biznesplan. Obserwuje pracę lokalnych i regionalnych fabryk świec, porównuje technologię, odwiedza małych rzemieślników i wielkie fabryki. Wkrótce, już pod nazwą Candleberry, niedaleko sklepu we Frankfort, rozpoczyna własną produkcję. W rozwoju marki, która postawiła przede wszystkim na niezwykle silny aromat świec, pomaga Internet. Neil dość wcześnie proponuje otwarcie własnego sklepu online. Dziś – dzięki możliwościom Sieci – do klientów trafiają tysiące świec najwyższej jakości, tworzone nadal przez tę samą rodzinę.

Tajemnicą sukcesu Candleberry okazało się postawienie na najwyższą jakość, przy zachowaniu rodzinnych, tradycyjnych wartości. Każdy członek familii wniósł do firmy istotne elementy: Ernie i Jan doświadczenie biznesowe, Lisa kreatywność i zdolności artystyczne, Neil niezbędne know-how i znakomitą intuicję rynkową. Najciekawsze pomysły, które zagwarantowały rynkowy sukces, wcale nie powstały w korporacyjnych biurach, lecz w rodzinnym, zaprzyjaźnionym gronie. Jednym z przykładów jest seria świec o zapachu… typowego amerykańskiego trunku: bourbonu. Obecnie Candleberry produkuje również oficjalną świecę o zapachu Jim Beam.

Wartości Candleberry z Twojej perspektywy

Jak historia rodziny Fowlerów może wpływać na nasze, Twoje życie? Cóż, przede wszystkim stanowi inspirujący przykład rodzinnego biznesu, który zapewnił międzynarodowe powodzenie. Stawianie na najwyższą jakość, poszukiwanie oryginalnych rozwiązań i troska o nieustający rozwój – oto recepta na sukces marki Candleberry.

Najbardziej pachnące świeczki na rynku mogą znaleźć się również w Twoim domu. Kochasz aromat konkretnego owocu? Szukasz zaskakującego prezentu dla prawdziwego miłośnika amerykańskiej whisky? Chcesz wprowadzić niezwykły nastrój w czasie świąt, randki, rodzinnego spotkania lub po prostu na czas wieczornego odpoczynku? Odpowiedzią są najintensywniejsze świeczki na rynku, od 1981 roku wytwarzane przez rodzinną firmę Candleberry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl